WIZYTA MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU MALUSZKOWO

Środa 6 grudnia 2017
 

Ding dong ding dong spadł już śnieg 
pierwsza gwiazdka z nami jest 
jest ktoś taki ktoś kto chce 
właśnie dziś odwiedzić mnie 
miły starszy siwy Pan 
z wielkim workiem przyjdzie sam 
i dostaniesz to co chcesz 
dzisiaj jest magiczny dzień...

Tak śpiewały dzieci w oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Wizyta Świętego Mikołaja w naszej placówce, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Przygotowują prace plastyczne, piosenki i wierszyki, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. 

Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Przedszkolaki z ogromną radością opowiadały Mikołajowi o przedszkolnych zabawach, śpiewały piosenki i recytowały przygotowane wierszyki i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, żeby odwiedzić jeszcze inne dzieci. 

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo będą wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

 
 Powrót do poprzedniej strony