PODSUMOWANIE MARCA W MALUSZKOWIE

Środa 3 kwietnia 2019
 

 

Podsumowanie marca w Maluszkowie

 

Marzec był miesiącem pełnym atrakcji, a co najważniejsze przyniósł nam długo wyczekiwaną wiosnę. Już na początku marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i złożyli dziewczynką piękne życzenia, były też kwiatki i słodkie buziakiJ. Dziewczynki w podziękowaniu poczęstowały chłopców cukierkami.

Po uroczystościach związanymi z Dniem Kobiet 14 marca poszliśmy całą grupą na warsztaty plastyczne do Biblioteki Publicznej. Dzieci wykonały tam wielkanocne kurczaki, miały słodki poczęstunek i chwilę na zabawę. Zwiedziły też bibliotekę i zobaczyły jak wygląda praca bibliotekarki.

Aż w końcu nadszedł upragniony dzień przez wszystkich przedszkolaków, czyli 21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji kilka dni wcześniej zrobiliśmy wspólnie z dziećmi Marzannę, z która 21 marca poszliśmy na spacer, śpiewając piosenki o wiośnie, które uczyliśmy się wcześniej.  Takim akcentem pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę. Tego dnia rano odwiedził nas także teatrzyk Scena PRL, z przedstawieniem „Wilk i Kapturek”. Dzieci bawiły się wspaniale na przedstawieniu, miło będzie nam gościć jeszcze kiedyś ten teatrzyk.

Na koniec marca zrobiliśmy sobie jeszcze Dzień Gofra – 25 marca. Zrobiliśmy z dziećmi pyszne gofry z dżemem i bita śmietaną. Tak minął nam marzec.

 

 
 Powrót do poprzedniej strony